Bachova terapia – poznáte ju?

Dejiny lekárstva sú ovplyvnené nielen nositeľmi Nobelových cien aj s ich vedeckými objavmi, ale rovnako aj duševnými priekopníkmi, ktorých dielo vyvieralo z ich podstaty a z uhla ich pohľadov. Medzi najznámejších patria: Samuel Hahnemann, Hildegard von Bingen, Edward Bach a ďalší. A práve Bachova terapia (nazývaná tiež Bachova kvetová terapia) bola objavená anglickým lekárom Dr. Edwardom Bachom.

Veľa ľudí sa chce zoznámiť s rastlinami, ktorých liečivý účinok na sebe poznali. Kto sa kvetovým esenciám otvorí, môže pocítiť, že dávajú do pohybu kvalitatívne impulzy. Priam sa dotýkajú nielen príčin ochorení a porúch zdravotného stavu, ale rovnako aj zmyslu života. Dr.Bach bol hlboko presvedčený, že každý človek má vo svojom živote určenú úlohu, ktorú sa rozhodol splniť. A keď nedochádza ku uskutočneniu tejto vnútornej a vonkajšej úlohy, môžu vzniknúť telesné, psychické, alebo iné ťažké životné situácie. Bachove kvetové esencie pomáhajú človeku opäť nájsť svoju harmóniu tela, mysle a ducha.

V terapii sa používa 38 originálnych esencií, vyrobených z kvetov liečivých bylín, stromov, kríkov a vody z liečivých prameňov. Každá z týchto esencií je zameraná na iné emócie a pocity. Pretože práve pocity a emócie sú pôvodom a príčinou všetkých problémov. Dôležité je rozpoznanie negatívneho psychického stavu a emócie. Nie je to jednoduché, a preto je potrebné vyhľadať skúseného terapeuta. Zlepšenie stavu prichádza vždy individuálne. Niekomu postačí aj jedna namiešaná fľaštička Bachovej esencie.

Foto: harmoniazdravia.eu

Foto: harmoniazdravia.eu

Najčastejšie sú používané kvapky prvej pomoci. Dr. Edwardovi Bachovi sa podarilo v rokoch 1930 – 1936 pripraviť špeciálnu zmes z 5 rôznych esencií, ktorá má ukľudňujúce a stabilizujúce účinky na telesné a emocionálne krízy. Kvapky prvej pomoci pomohli už tisícom ľudí na celom svete.

Bachove kvetové esencie prinášajú úľavu pri: agresivite, alergii, bolesti, beznádeji, depresii, nedôvere, hladovke, hneve, hyperaktivite, poruchách reči, lenivosti, nehodách, neistote, nerozhodnosti, pomočovaní, panike, strachu, poruche učenia a správania, či závislosti.

Pomáhajú pri rozvoji osobnosti a osobných schopností človeka. Esencie sú čisté a nemajú žiadne vedľajšie účinky.

Zdroj: Bachova terapia – harmoniazdravia.eu

Bachova terapia – poznáte ju? Hodnotenie: 5.00/5 Počet hodnotení 1