Kineziológiu nazývame aj metódou 21. storočia

Kineziológia ako veda sa zoberá náukou o pohybe. Pomocou nej môžeme odhaliť príčinu našich opakovaných životných situácií, ako napríklad časté úrazy, rozvody, závislosti. Alebo môžeme odhaliť príčinu našich chronických ochorení. Medzi najčastejšie patria: obezita, tráviace problémy, kožné ochorenia, rôzne bolesti, nespavosť, depresie, problémy s učením a pod.

Svoje uplatnenie našla aj v oblasti alternatívnych MŠ, ZŠ, v rehabilitačných centrách. Stala sa nevyhnutnou súčasťou kvalitných psychoterapií. Negatívne životné skúsenosti a zážitky vyvolajú v nás silné negatívne emócie a stresy, ktoré spôsobia zablokovanie energetického prúdenia v mozgu a v tele. Výsledkom môžu byť rôzne typy duševných a fyzických problémov. Niektoré môžu vzniknúť ešte počas tehotnosti matky, alebo v rannom detstve, preto si ich veľakrát ani nepamätáme na vedomej úrovni. Takto vytvorené bloky nás často obmedzujú aj v osobnom živote, v umení či v športe.

 

Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Kineziologia je veľmi účinná pri liečení alergií a rovnako pomáha aj pri poruchách učenia. Z historického pohľadu existujú čísla, nad ktorými by sme sa mali vážne zamyslieť. V roku 1930 malo alergiu 1 percento obyvateľstva a koncom 20. storočia to bolo 45 percent. So slovom alergia sa často spája vyrážka na koži, sťažené dýchanie, výtok z nosa a podobne. To, že jablko môže byť alergénom pre určitého jedinca, je už známe. Ale menej známe je to, že toto ovocie rovnako dráždi naše emócie. Preto veľa odborníkov nevie, že poruchy učenia a správania môžu byť aj skrytou alergickou reakciou. Pre budúcnosť našej mladej generácie je dôležitá prevencia. V takýchto životných situáciách vám môže pomôcť práve facilitátor kineziológie.

Ako pracuje facilitátor kineziológie

Používa metódu testovania svalov. Klient je vo vedomej úrovni a zúčastňuje sa aktívne na procese odblokovania. Mozgu, nášmu biologickému počítaču môžeme zadať akékoľvek otázky a odpoveď ÁNO-NIE dostaneme v podobe zmeny svalového tónusu. Pomocou kineziológie môžeme ľahko určiť príčinu stresu, jeho emocionálny dosah a odstrániť napr. strach, alebo bolesť na danú životnú situáciu.

Zdroj: Harmónia Zdravia

Kineziológiu nazývame aj metódou 21. storočia Hodnotenie: 5.00/5 Počet hodnotení 1