Poznáme rôzne druhy vegetariánskeho stravovania

tiramisustudio / FreeDigitalPhotos.net

tiramisustudio / FreeDigitalPhotos.net

V súvislosti s rastúcim záujmom ľudí stravovať sa zdravšie ako v minulosti sa mnoho jednotlivcov stáva vegetariánmi alebo akýmisi polovegetariánmi, preto existuje veľa druhov vegetariánstva. Niektorí ľudia nejedia mäso vôbec, iní len niektoré druhy.

Kto je vegetarián?

Vegetarián je človek, ktorého jedálníček pozostáva zväčša z rastlinnej stravy, úplne vylučuje konzumáciu akéhokoľvek druhu mäsa, no nevylučuje konzumáciu iných živočíšnych produktov, ako napríklad vajec, mlieka, medu a podobne. Vegetarianizmus je v súčasnosti veľmi populárny životný štýl, jeho obhajcovia sú presvedčení o jeho pozitívnom vplyve na ľudské zdravie, odporcovia tvrdiam že mäso je pre organizmus nenahraditeľné. Niektorí vegetariáni mäso nekonzumujú aj pre iné dôvody.

Kto je vegán?

Vegán je človek, ktorého strava pozostáva výlučne iba z rastlinných produktov bez výnimiek, vylučuje konzumáciu akéhokoľvek druhu mäsa a takisto konzumáciu iných živočíšnych produktov, ako napríklad vajec, mlieka, medu a podobne. Niektoré druhy vegánstva dokonca nepripúšťajú ani vybrané rastlinné produkty, napríklad fazuľu.

Hodnotiť článok